✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Philips 260w ED28 E39 Allstart CDM HID Light Bulb
Description
260 watts ED28 shape E39 mogul screw base Allstart CDM high intensity discharge Light Bulb
Specs
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 90 |
| Color Temperature (K) | 4000K |
| Diameter (in) | 3.50 |
| Luminous Flux (LM) | 26800 |
| Rated Life (Hours) | 20000 |
| Shape | ED28 |
| Wattage (W) | 260W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Additional Info
$101.51
Philips 260w ED28 E39 Allstart CDM HID Light Bulb—
$101.51
More Images


Philips 260w ED28 E39 Allstart CDM HID Light Bulb
Description
260 watts ED28 shape E39 mogul screw base Allstart CDM high intensity discharge Light Bulb
Specs
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 90 |
| Color Temperature (K) | 4000K |
| Diameter (in) | 3.50 |
| Luminous Flux (LM) | 26800 |
| Rated Life (Hours) | 20000 |
| Shape | ED28 |
| Wattage (W) | 260W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
260 watts ED28 shape E39 mogul screw base Allstart CDM high intensity discharge Light Bulb
Specs
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 90 |
| Color Temperature (K) | 4000K |
| Diameter (in) | 3.50 |
| Luminous Flux (LM) | 26800 |
| Rated Life (Hours) | 20000 |
| Shape | ED28 |
| Wattage (W) | 260W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |







