
Philips 330w ED37 4000K MasterColor CDM High Intensity Discharge Light Bulb
Description
Philips 330 watts ED37 Shape 4000K MasterColor CDM High Intensity Discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | 330W 4K ED37 CO U EA AllStart TG |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 90 |
| Color Temperature (K) | 4000K |
| Diameter (in) | 4.625 |
| Lamp Finish | Coated |
| Luminous Flux (LM) | 31000 |
| Maximum Overall Length (in) | 11.5 |
| Rated Life (Hours) | 20000 |
| Shape | ED37 |
| Wattage (W) | 330W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Additional Info
Original: $183.59
-70%$183.59
$55.08More Images



Philips 330w ED37 4000K MasterColor CDM High Intensity Discharge Light Bulb
Description
Philips 330 watts ED37 Shape 4000K MasterColor CDM High Intensity Discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | 330W 4K ED37 CO U EA AllStart TG |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 90 |
| Color Temperature (K) | 4000K |
| Diameter (in) | 4.625 |
| Lamp Finish | Coated |
| Luminous Flux (LM) | 31000 |
| Maximum Overall Length (in) | 11.5 |
| Rated Life (Hours) | 20000 |
| Shape | ED37 |
| Wattage (W) | 330W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Philips 330 watts ED37 Shape 4000K MasterColor CDM High Intensity Discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | 330W 4K ED37 CO U EA AllStart TG |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 90 |
| Color Temperature (K) | 4000K |
| Diameter (in) | 4.625 |
| Lamp Finish | Coated |
| Luminous Flux (LM) | 31000 |
| Maximum Overall Length (in) | 11.5 |
| Rated Life (Hours) | 20000 |
| Shape | ED37 |
| Wattage (W) | 330W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
























