
Philips 600w T14.5 E39 Clear 2000k Ceramalux Non-ALTO HID Light Bulb
Description
600 watts T14.5 E39 mogul screw base Clear 2000k Ceramalux Non-ALTO High intensity discharge Light Bulb
Specs
| Base | E39D 3 Contact Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 2000K |
| Diameter (in) | 1.85 |
| Lamp Finish | Clear |
| Luminous Flux (LM) | 91500 |
| Maximum Overall Length (in) | 11.141 |
| Rated Life (Hours) | 30000 |
| Shape | T14 |
| Wattage (W) | 600W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Additional Info
Original: $765.00
-70%$765.00
$229.50More Images


Philips 600w T14.5 E39 Clear 2000k Ceramalux Non-ALTO HID Light Bulb
Description
600 watts T14.5 E39 mogul screw base Clear 2000k Ceramalux Non-ALTO High intensity discharge Light Bulb
Specs
| Base | E39D 3 Contact Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 2000K |
| Diameter (in) | 1.85 |
| Lamp Finish | Clear |
| Luminous Flux (LM) | 91500 |
| Maximum Overall Length (in) | 11.141 |
| Rated Life (Hours) | 30000 |
| Shape | T14 |
| Wattage (W) | 600W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
600 watts T14.5 E39 mogul screw base Clear 2000k Ceramalux Non-ALTO High intensity discharge Light Bulb
Specs
| Base | E39D 3 Contact Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 2000K |
| Diameter (in) | 1.85 |
| Lamp Finish | Clear |
| Luminous Flux (LM) | 91500 |
| Maximum Overall Length (in) | 11.141 |
| Rated Life (Hours) | 30000 |
| Shape | T14 |
| Wattage (W) | 600W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |




















