
Philips 750w BT37 4000K White E39 Pulse Start HID Light Bulb
Description
Philips 750 watts BT37 Shape 4000K White E39 mogul screw base Pulse Start high intensity discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | MS750/BU/PS 6PK |
| EAN/UPC | 046677135409 |
| Material | 928601179101 |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 65 |
| Color Temperature (K) | 4000K |
| Diameter (in) | 4.625 |
| Luminous Flux (LM) | 82000 |
| Maximum Overall Length (in) | 11.5 |
| Rated Life (Hours) | 16000 |
| Shape | BT37 |
| Wattage (W) | 750W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Additional Info
Original: $110.15
-70%$110.15
$33.05More Images

Philips 750w BT37 4000K White E39 Pulse Start HID Light Bulb
Description
Philips 750 watts BT37 Shape 4000K White E39 mogul screw base Pulse Start high intensity discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | MS750/BU/PS 6PK |
| EAN/UPC | 046677135409 |
| Material | 928601179101 |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 65 |
| Color Temperature (K) | 4000K |
| Diameter (in) | 4.625 |
| Luminous Flux (LM) | 82000 |
| Maximum Overall Length (in) | 11.5 |
| Rated Life (Hours) | 16000 |
| Shape | BT37 |
| Wattage (W) | 750W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Philips 750 watts BT37 Shape 4000K White E39 mogul screw base Pulse Start high intensity discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | MS750/BU/PS 6PK |
| EAN/UPC | 046677135409 |
| Material | 928601179101 |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 65 |
| Color Temperature (K) | 4000K |
| Diameter (in) | 4.625 |
| Luminous Flux (LM) | 82000 |
| Maximum Overall Length (in) | 11.5 |
| Rated Life (Hours) | 16000 |
| Shape | BT37 |
| Wattage (W) | 750W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |






















