
Philips 90w CosmoWhite Clear T6 PGZ12 White Single Ended HID Light Bulb
Description
Philips 406041 Master CosmoWhite CPO-TW 90W/728 90Watt PGZ12 base Clear T6 high-intensity discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | CPO-TW WHITE 90W/728 PGZ1 |
| Base | PGZ12 |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 55 |
| Diameter (in) | 0.748 |
| Luminous Flux (LM) | 10450 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.649 |
| Rated Life (Hours) | 30000 |
| Shape | T6 |
| Wattage (W) | 90W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
| Ordering Code | 406041 |
| UPC | 046677406042 |
| EAN | 8711500211217 |
Additional Info
Original: $101.51
-70%$101.51
$30.45More Images

Philips 90w CosmoWhite Clear T6 PGZ12 White Single Ended HID Light Bulb
Description
Philips 406041 Master CosmoWhite CPO-TW 90W/728 90Watt PGZ12 base Clear T6 high-intensity discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | CPO-TW WHITE 90W/728 PGZ1 |
| Base | PGZ12 |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 55 |
| Diameter (in) | 0.748 |
| Luminous Flux (LM) | 10450 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.649 |
| Rated Life (Hours) | 30000 |
| Shape | T6 |
| Wattage (W) | 90W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
| Ordering Code | 406041 |
| UPC | 046677406042 |
| EAN | 8711500211217 |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Philips 406041 Master CosmoWhite CPO-TW 90W/728 90Watt PGZ12 base Clear T6 high-intensity discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | CPO-TW WHITE 90W/728 PGZ1 |
| Base | PGZ12 |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 55 |
| Diameter (in) | 0.748 |
| Luminous Flux (LM) | 10450 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.649 |
| Rated Life (Hours) | 30000 |
| Shape | T6 |
| Wattage (W) | 90W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
| Ordering Code | 406041 |
| UPC | 046677406042 |
| EAN | 8711500211217 |













