
Philips 90w T6 Clear 4125k PGZ12 CosmoPolis CosmoWhite HID Light Bulb
Description
90 watts T6 Clear 4125k PGZ12 base CosmoPolis CosmoWhite high intensity discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | CPO-TW 90W/840 White PGZ12 |
| Base | PGZ12 |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 4000K |
| Diameter (in) | 0.748 |
| Lamp Finish | Clear |
| Luminous Flux (LM) | 10350 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.629 |
| Rated Life (Hours) | 15000 |
| Shape | T6 |
| Wattage (W) | 90W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Philips 90w T6 Clear 4125k PGZ12 CosmoPolis CosmoWhite HID Light Bulb
Description
90 watts T6 Clear 4125k PGZ12 base CosmoPolis CosmoWhite high intensity discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | CPO-TW 90W/840 White PGZ12 |
| Base | PGZ12 |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 4000K |
| Diameter (in) | 0.748 |
| Lamp Finish | Clear |
| Luminous Flux (LM) | 10350 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.629 |
| Rated Life (Hours) | 15000 |
| Shape | T6 |
| Wattage (W) | 90W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
90 watts T6 Clear 4125k PGZ12 base CosmoPolis CosmoWhite high intensity discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | CPO-TW 90W/840 White PGZ12 |
| Base | PGZ12 |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 4000K |
| Diameter (in) | 0.748 |
| Lamp Finish | Clear |
| Luminous Flux (LM) | 10350 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.629 |
| Rated Life (Hours) | 15000 |
| Shape | T6 |
| Wattage (W) | 90W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |













