
PHILIPS 9W 120V G25 E26 CFL Light Bulb x 3 Pack
Description
9 watts 120 volts G25 shape E26 Medium Screw CFL Light Bulb x 3 pack
Specs
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Luminous Flux (LM) | 500 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.4 |
| Rated Life (Hours) | 8000 |
| Shape | Globe |
| Voltage (V) | 120V |
| Wattage (W) | 9W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
PHILIPS 9W 120V G25 E26 CFL Light Bulb x 3 Pack
Description
9 watts 120 volts G25 shape E26 Medium Screw CFL Light Bulb x 3 pack
Specs
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Luminous Flux (LM) | 500 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.4 |
| Rated Life (Hours) | 8000 |
| Shape | Globe |
| Voltage (V) | 120V |
| Wattage (W) | 9W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
9 watts 120 volts G25 shape E26 Medium Screw CFL Light Bulb x 3 pack
Specs
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Luminous Flux (LM) | 500 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.4 |
| Rated Life (Hours) | 8000 |
| Shape | Globe |
| Voltage (V) | 120V |
| Wattage (W) | 9W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |




















