
Philips 9w Candelabra 2700k Warm White E12 Fluorescent Light Bulb - 3 pack
Description
9 watts El/mCan T2 Candelabra 2700k Warm White E12 candelabra base Fluorescent Light Bulb - 3 pack
Specs
| Abbreviation Name | 9W EL/mCan T2 |
| Base | E12 Candelabra Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 1.633 |
| Dimmable Compatibility | Non-Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 410 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.547 |
| Rated Life (Hours) | 8000 |
| Shape | Candelabra |
| Wattage (W) | 9W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Philips 9w Candelabra 2700k Warm White E12 Fluorescent Light Bulb - 3 pack
Description
9 watts El/mCan T2 Candelabra 2700k Warm White E12 candelabra base Fluorescent Light Bulb - 3 pack
Specs
| Abbreviation Name | 9W EL/mCan T2 |
| Base | E12 Candelabra Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 1.633 |
| Dimmable Compatibility | Non-Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 410 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.547 |
| Rated Life (Hours) | 8000 |
| Shape | Candelabra |
| Wattage (W) | 9W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
9 watts El/mCan T2 Candelabra 2700k Warm White E12 candelabra base Fluorescent Light Bulb - 3 pack
Specs
| Abbreviation Name | 9W EL/mCan T2 |
| Base | E12 Candelabra Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 1.633 |
| Dimmable Compatibility | Non-Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 410 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.547 |
| Rated Life (Hours) | 8000 |
| Shape | Candelabra |
| Wattage (W) | 9W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
























