
Philips 9w Globe G25 2700K E26 Fluorescent Light Bulb
Description
Philips 9 watts Globe G25 shape 2700K E26 medium screw base Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | EL/A G25 9W 6/1 |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Luminous Flux (LM) | 500 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.4 |
| Rated Life (Hours) | 8000 |
| Shape | Globe G25 |
| Wattage (W) | 9W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $21.59
-70%$21.59
$6.48More Images

Philips 9w Globe G25 2700K E26 Fluorescent Light Bulb
Description
Philips 9 watts Globe G25 shape 2700K E26 medium screw base Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | EL/A G25 9W 6/1 |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Luminous Flux (LM) | 500 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.4 |
| Rated Life (Hours) | 8000 |
| Shape | Globe G25 |
| Wattage (W) | 9W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Philips 9 watts Globe G25 shape 2700K E26 medium screw base Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | EL/A G25 9W 6/1 |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Luminous Flux (LM) | 500 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.4 |
| Rated Life (Hours) | 8000 |
| Shape | Globe G25 |
| Wattage (W) | 9W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |











