
PHILIPS MSR Gold 700W Fast Fit HID Light Bulb
Description
MSR Gold 700W FastFit PGJX50 base, metal halide stage and studio light bulb
Specs
| Base | PGJX50 |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 6000K |
| Diameter (in) | 0.91339 |
| Luminous Flux (LM) | 45500 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.41 |
| Rated Life (Hours) | 750 |
| Wattage (W) | 700W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Equipment
- Feiying YW-0805 color 700
- Isolution isolution XP-700beam
- Isolution isolution XP-700SZ
- Isolution isolution XP-700WZ
- Jolly Hongcai Color Spot 700 PF
- Qmaxz QME 700P
- Robe ColorBeam 700E AT
- Robe ColorSpot 700E AT
- Robe ColorWash 700E AT
- SGM Elettronica Giotto 700 spot
PHILIPS MSR Gold 700W Fast Fit HID Light Bulb
Description
MSR Gold 700W FastFit PGJX50 base, metal halide stage and studio light bulb
Specs
| Base | PGJX50 |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 6000K |
| Diameter (in) | 0.91339 |
| Luminous Flux (LM) | 45500 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.41 |
| Rated Life (Hours) | 750 |
| Wattage (W) | 700W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Equipment
- Feiying YW-0805 color 700
- Isolution isolution XP-700beam
- Isolution isolution XP-700SZ
- Isolution isolution XP-700WZ
- Jolly Hongcai Color Spot 700 PF
- Qmaxz QME 700P
- Robe ColorBeam 700E AT
- Robe ColorSpot 700E AT
- Robe ColorWash 700E AT
- SGM Elettronica Giotto 700 spot
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
MSR Gold 700W FastFit PGJX50 base, metal halide stage and studio light bulb
Specs
| Base | PGJX50 |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 6000K |
| Diameter (in) | 0.91339 |
| Luminous Flux (LM) | 45500 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.41 |
| Rated Life (Hours) | 750 |
| Wattage (W) | 700W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Equipment
- Feiying YW-0805 color 700
- Isolution isolution XP-700beam
- Isolution isolution XP-700SZ
- Isolution isolution XP-700WZ
- Jolly Hongcai Color Spot 700 PF
- Qmaxz QME 700P
- Robe ColorBeam 700E AT
- Robe ColorSpot 700E AT
- Robe ColorWash 700E AT
- SGM Elettronica Giotto 700 spot






















