
Satco 10.4w G6 miniature BA15s Bayonet Single Contact Base 28v Clear Bulb
Description
Satco 10.4w G6 miniature BA15s Bayonet Single Contact Base 28v Clear Bulb
Features:- Watts: 10.4W
- Volts: 28V, Shape: G6
- Base: Bayonet Single Contact, Ansi Base: BA15s
- Finish: Clear, Lumens: 6L
- Rated Life: 1000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 10.4W |
| Volts | 28V |
| Shape | G6 |
| Base | Bayonet Single Contact |
| Ansi Base | BA15s |
| Finish | Clear |
| Lumens | 6L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 1000 |
| Physical | |
| MOL | 1.44 |
| MOD | 0.75 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.09 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Original: $10.00
-70%$10.00
$3.00Satco 10.4w G6 miniature BA15s Bayonet Single Contact Base 28v Clear Bulb
Description
Satco 10.4w G6 miniature BA15s Bayonet Single Contact Base 28v Clear Bulb
Features:- Watts: 10.4W
- Volts: 28V, Shape: G6
- Base: Bayonet Single Contact, Ansi Base: BA15s
- Finish: Clear, Lumens: 6L
- Rated Life: 1000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 10.4W |
| Volts | 28V |
| Shape | G6 |
| Base | Bayonet Single Contact |
| Ansi Base | BA15s |
| Finish | Clear |
| Lumens | 6L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 1000 |
| Physical | |
| MOL | 1.44 |
| MOD | 0.75 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.09 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 10.4w G6 miniature BA15s Bayonet Single Contact Base 28v Clear Bulb
Features:- Watts: 10.4W
- Volts: 28V, Shape: G6
- Base: Bayonet Single Contact, Ansi Base: BA15s
- Finish: Clear, Lumens: 6L
- Rated Life: 1000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 10.4W |
| Volts | 28V |
| Shape | G6 |
| Base | Bayonet Single Contact |
| Ansi Base | BA15s |
| Finish | Clear |
| Lumens | 6L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 1000 |
| Physical | |
| MOL | 1.44 |
| MOD | 0.75 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.09 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |














