
Satco 10w miniature T3.25 Festoon base 24v Clear Bulb
Description
Satco 10w miniature T3.25 Festoon base 24v Clear Bulb
Features:- Watts: 10W
- Volts: 24V, Shape: T3.25
- Base: Festoon, Ansi Base: SV8.5-8
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 200 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 10W |
| Volts | 24V |
| Shape | T3.25 |
| Base | Festoon |
| Ansi Base | SV8.5-8 |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 200 |
| Physical | |
| MOL | 1.72 |
| MOD | 0.41 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Original: $12.00
-70%$12.00
$3.60Satco 10w miniature T3.25 Festoon base 24v Clear Bulb
Description
Satco 10w miniature T3.25 Festoon base 24v Clear Bulb
Features:- Watts: 10W
- Volts: 24V, Shape: T3.25
- Base: Festoon, Ansi Base: SV8.5-8
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 200 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 10W |
| Volts | 24V |
| Shape | T3.25 |
| Base | Festoon |
| Ansi Base | SV8.5-8 |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 200 |
| Physical | |
| MOL | 1.72 |
| MOD | 0.41 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 10w miniature T3.25 Festoon base 24v Clear Bulb
Features:- Watts: 10W
- Volts: 24V, Shape: T3.25
- Base: Festoon, Ansi Base: SV8.5-8
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 200 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 10W |
| Volts | 24V |
| Shape | T3.25 |
| Base | Festoon |
| Ansi Base | SV8.5-8 |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 200 |
| Physical | |
| MOL | 1.72 |
| MOD | 0.41 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |














