
Satco 10w T3 miniature G4 Bi Pin base 6v Clear Bulb
Description
Satco 0.67w T1 miniature G1.27 base 28v Clear Bulb
Features:- Watts: 10W
- Volts: 6V, Shape: T3
- Base: Bi Pin G4, Ansi Base: G4
- Finish: Clear, Lumens: 200L
- Rated Life: 100 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 10W |
| Volts | 6V |
| Shape | T3 |
| Base | Bi Pin G4 |
| Ansi Base | G4 |
| Finish | Clear |
| Lumens | 200L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 100 |
| Physical | |
| MOL | 1.19 |
| MOD | 0.38 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Original: $72.00
-70%$72.00
$21.60Satco 10w T3 miniature G4 Bi Pin base 6v Clear Bulb
Description
Satco 0.67w T1 miniature G1.27 base 28v Clear Bulb
Features:- Watts: 10W
- Volts: 6V, Shape: T3
- Base: Bi Pin G4, Ansi Base: G4
- Finish: Clear, Lumens: 200L
- Rated Life: 100 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 10W |
| Volts | 6V |
| Shape | T3 |
| Base | Bi Pin G4 |
| Ansi Base | G4 |
| Finish | Clear |
| Lumens | 200L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 100 |
| Physical | |
| MOL | 1.19 |
| MOD | 0.38 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 0.67w T1 miniature G1.27 base 28v Clear Bulb
Features:- Watts: 10W
- Volts: 6V, Shape: T3
- Base: Bi Pin G4, Ansi Base: G4
- Finish: Clear, Lumens: 200L
- Rated Life: 100 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 10W |
| Volts | 6V |
| Shape | T3 |
| Base | Bi Pin G4 |
| Ansi Base | G4 |
| Finish | Clear |
| Lumens | 200L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 100 |
| Physical | |
| MOL | 1.19 |
| MOD | 0.38 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |














