
Satco 10w T6 miniature BA15d Double Contact Bayonet base 140v Clear Bulb
Description
SATCO 6-watt/10-watt clear Incandescent miniature bulb features a double contact bayonet base and offers warm white light. This clear, miniature bulb has a 360 degree beam spread.
Features:- Watts: 6W/10W
- Volts: 110V/140V, Shape: T6
- Base: Bayonet Double Contact, Ansi Base: BA15d
- Finish: Clear Gold, Lumens:
- Temperature: Warm White, CCT (Kelvin): 2700K
Specs
| General | |
| Watts | 6W/10W |
| Volts | 110V/140V |
| Shape | T6 |
| Base | Bayonet Double Contact |
| Ansi Base | BA15d |
| Finish | Clear Gold |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 100 |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Physical | |
| MOL | 1.25 |
| MOD | 0.625 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.09 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
More Images


Satco 10w T6 miniature BA15d Double Contact Bayonet base 140v Clear Bulb
Description
SATCO 6-watt/10-watt clear Incandescent miniature bulb features a double contact bayonet base and offers warm white light. This clear, miniature bulb has a 360 degree beam spread.
Features:- Watts: 6W/10W
- Volts: 110V/140V, Shape: T6
- Base: Bayonet Double Contact, Ansi Base: BA15d
- Finish: Clear Gold, Lumens:
- Temperature: Warm White, CCT (Kelvin): 2700K
Specs
| General | |
| Watts | 6W/10W |
| Volts | 110V/140V |
| Shape | T6 |
| Base | Bayonet Double Contact |
| Ansi Base | BA15d |
| Finish | Clear Gold |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 100 |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Physical | |
| MOL | 1.25 |
| MOD | 0.625 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.09 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
SATCO 6-watt/10-watt clear Incandescent miniature bulb features a double contact bayonet base and offers warm white light. This clear, miniature bulb has a 360 degree beam spread.
Features:- Watts: 6W/10W
- Volts: 110V/140V, Shape: T6
- Base: Bayonet Double Contact, Ansi Base: BA15d
- Finish: Clear Gold, Lumens:
- Temperature: Warm White, CCT (Kelvin): 2700K
Specs
| General | |
| Watts | 6W/10W |
| Volts | 110V/140V |
| Shape | T6 |
| Base | Bayonet Double Contact |
| Ansi Base | BA15d |
| Finish | Clear Gold |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 100 |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Physical | |
| MOL | 1.25 |
| MOD | 0.625 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.09 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |














