
Satco 11.52w B3.5 Miniature SX6s Mini Flange Base 19.2v Clear Bulb
Description
SATCO 1.52w miniature is perfect for illumination in a small space. The clear, miniature incandescent bulb has a single contact miniature flange base and is very useful in automotive applications.
Features:- Watts: 11.52W
- Volts: 19.2V, Shape: B3.5
- Base: Mini Flange, Ansi Base: SX6s
- Finish: Clear
- Rated Life: 150 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 11.52W |
| Volts | 19.2V |
| Shape | B3.5 |
| Base | Mini Flange |
| Ansi Base | SX6s |
| Finish | Clear |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 150 |
| Physical | |
| MOL | 1.18 |
| MOD | 0.44 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
Additional Info
Original: $17.00
-70%$17.00
$5.10More Images

Satco 11.52w B3.5 Miniature SX6s Mini Flange Base 19.2v Clear Bulb
Description
SATCO 1.52w miniature is perfect for illumination in a small space. The clear, miniature incandescent bulb has a single contact miniature flange base and is very useful in automotive applications.
Features:- Watts: 11.52W
- Volts: 19.2V, Shape: B3.5
- Base: Mini Flange, Ansi Base: SX6s
- Finish: Clear
- Rated Life: 150 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 11.52W |
| Volts | 19.2V |
| Shape | B3.5 |
| Base | Mini Flange |
| Ansi Base | SX6s |
| Finish | Clear |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 150 |
| Physical | |
| MOL | 1.18 |
| MOD | 0.44 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
SATCO 1.52w miniature is perfect for illumination in a small space. The clear, miniature incandescent bulb has a single contact miniature flange base and is very useful in automotive applications.
Features:- Watts: 11.52W
- Volts: 19.2V, Shape: B3.5
- Base: Mini Flange, Ansi Base: SX6s
- Finish: Clear
- Rated Life: 150 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 11.52W |
| Volts | 19.2V |
| Shape | B3.5 |
| Base | Mini Flange |
| Ansi Base | SX6s |
| Finish | Clear |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 150 |
| Physical | |
| MOL | 1.18 |
| MOD | 0.44 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |














