
Satco 12.8w B6 miniature BA15s Bayonet Single Contact Base 12.8v Clear Bulb
Description
Satco 12.8w B6 miniature BA15s Bayonet Single Contact Base 12.8v Clear Bulb
Features:- Watts: 12.8W
- Volts: 12.8V, Shape: B6
- Base: Bayonet Single Contact, Ansi Base: BA15s
- Finish: Clear, Lumens: 12L
- Rated Life: 500 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 12.8W |
| Volts | 12.8V |
| Shape | B6 |
| Base | Bayonet Single Contact |
| Ansi Base | BA15s |
| Finish | Clear |
| Lumens | 12L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 500 |
| Physical | |
| MOL | 1.75 |
| MOD | 0.75 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Original: $12.00
-70%$12.00
$3.60Satco 12.8w B6 miniature BA15s Bayonet Single Contact Base 12.8v Clear Bulb
Description
Satco 12.8w B6 miniature BA15s Bayonet Single Contact Base 12.8v Clear Bulb
Features:- Watts: 12.8W
- Volts: 12.8V, Shape: B6
- Base: Bayonet Single Contact, Ansi Base: BA15s
- Finish: Clear, Lumens: 12L
- Rated Life: 500 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 12.8W |
| Volts | 12.8V |
| Shape | B6 |
| Base | Bayonet Single Contact |
| Ansi Base | BA15s |
| Finish | Clear |
| Lumens | 12L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 500 |
| Physical | |
| MOL | 1.75 |
| MOD | 0.75 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 12.8w B6 miniature BA15s Bayonet Single Contact Base 12.8v Clear Bulb
Features:- Watts: 12.8W
- Volts: 12.8V, Shape: B6
- Base: Bayonet Single Contact, Ansi Base: BA15s
- Finish: Clear, Lumens: 12L
- Rated Life: 500 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 12.8W |
| Volts | 12.8V |
| Shape | B6 |
| Base | Bayonet Single Contact |
| Ansi Base | BA15s |
| Finish | Clear |
| Lumens | 12L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 500 |
| Physical | |
| MOL | 1.75 |
| MOD | 0.75 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |














