
Satco 12w B3.5 Miniature P13.5s Single Contact Mini Flange Base 18v Clear Bulb
Description
SATCO 12w miniature bulb is for illumination in small spaces. The clear, incandescent, miniature bulb has a P13.5s base. With a temperature of 2700 kelvins, this lamp provides warm white light.
Features:- Watts: 12W
- Volts: 18V, Shape: B3.5
- Base: Single Contact Mini Flange, Ansi Base: P13.5s
- Finish: Clear, Non-Dimmable
- Temperature: Warm White, CCT (Kelvin): 2700K
Specs
| General | |
| Watts | 12W |
| Volts | 18V |
| Shape | B3.5 |
| Base | Single Contact Mini Flange |
| Ansi Base | P13.5s |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Physical | |
| MOL | 1.1 |
| MOD | 0.44 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
Additional Info
Original: $17.00
-70%$17.00
$5.10More Images

Satco 12w B3.5 Miniature P13.5s Single Contact Mini Flange Base 18v Clear Bulb
Description
SATCO 12w miniature bulb is for illumination in small spaces. The clear, incandescent, miniature bulb has a P13.5s base. With a temperature of 2700 kelvins, this lamp provides warm white light.
Features:- Watts: 12W
- Volts: 18V, Shape: B3.5
- Base: Single Contact Mini Flange, Ansi Base: P13.5s
- Finish: Clear, Non-Dimmable
- Temperature: Warm White, CCT (Kelvin): 2700K
Specs
| General | |
| Watts | 12W |
| Volts | 18V |
| Shape | B3.5 |
| Base | Single Contact Mini Flange |
| Ansi Base | P13.5s |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Physical | |
| MOL | 1.1 |
| MOD | 0.44 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
SATCO 12w miniature bulb is for illumination in small spaces. The clear, incandescent, miniature bulb has a P13.5s base. With a temperature of 2700 kelvins, this lamp provides warm white light.
Features:- Watts: 12W
- Volts: 18V, Shape: B3.5
- Base: Single Contact Mini Flange, Ansi Base: P13.5s
- Finish: Clear, Non-Dimmable
- Temperature: Warm White, CCT (Kelvin): 2700K
Specs
| General | |
| Watts | 12W |
| Volts | 18V |
| Shape | B3.5 |
| Base | Single Contact Mini Flange |
| Ansi Base | P13.5s |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Physical | |
| MOL | 1.1 |
| MOD | 0.44 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |














