
Satco 12w S6 Incandescent 30Lm E12 Candelabra base 250v Clear Bulb
Description
Satco 12w S6 Incandescent 30Lm E12 Candelabra base 250v Clear Bulb
Features:- Watts: 12W
- Volts: 250V, Shape: S6
- Base: Candelabra, Ansi Base: E12
- Finish: Clear, Lumens: 30L
- Temperature: Warm White, CCT (Kelvin): 2700K
Specs
| General | |
| Watts | 12W |
| Volts | 250V |
| Shape | S6 |
| Base | Candelabra |
| Ansi Base | E12 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 100 |
| Lumens | 30L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Rated Life | 1500 |
| Physical | |
| MOL | 1.88 |
| MOD | 0.75 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Original: $16.00
-70%$16.00
$4.80More Images

Satco 12w S6 Incandescent 30Lm E12 Candelabra base 250v Clear Bulb
Description
Satco 12w S6 Incandescent 30Lm E12 Candelabra base 250v Clear Bulb
Features:- Watts: 12W
- Volts: 250V, Shape: S6
- Base: Candelabra, Ansi Base: E12
- Finish: Clear, Lumens: 30L
- Temperature: Warm White, CCT (Kelvin): 2700K
Specs
| General | |
| Watts | 12W |
| Volts | 250V |
| Shape | S6 |
| Base | Candelabra |
| Ansi Base | E12 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 100 |
| Lumens | 30L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Rated Life | 1500 |
| Physical | |
| MOL | 1.88 |
| MOD | 0.75 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 12w S6 Incandescent 30Lm E12 Candelabra base 250v Clear Bulb
Features:- Watts: 12W
- Volts: 250V, Shape: S6
- Base: Candelabra, Ansi Base: E12
- Finish: Clear, Lumens: 30L
- Temperature: Warm White, CCT (Kelvin): 2700K
Specs
| General | |
| Watts | 12W |
| Volts | 250V |
| Shape | S6 |
| Base | Candelabra |
| Ansi Base | E12 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 100 |
| Lumens | 30L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Rated Life | 1500 |
| Physical | |
| MOL | 1.88 |
| MOD | 0.75 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |














