
Satco 135w A21 Incandescent 1750Lm 120v Clear Finish Bulb
Description
Satco 135w A21 Incandescent Clear 8000 Average rated hours 1750 Lumens Medium base 120v
Features:- Watts: 135W, Rated Life: 8000 hrs
- Volts: 120V, Shape: A21
- Base: Medium, Ansi Base: E26
- Finish: Clear, Lumens: 1750L
- Temperature: Warm White, CCT (Kelvin): 2700K
Specs
| General | |
| Watts | 135W |
| Volts | 120V |
| Shape | A21 |
| Base | Medium |
| Ansi Base | E26 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 100 |
| Lumens | 1750L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Rated Life | 8000 |
| Physical | |
| MOL | 4.44 |
| MOD | 2.63 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.08 |
| Compliance | |
| California Status | Non-Compliant |
| Title 20 / 24 Status | Non-Compliant |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
More Images

Satco 135w A21 Incandescent 1750Lm 120v Clear Finish Bulb
Description
Satco 135w A21 Incandescent Clear 8000 Average rated hours 1750 Lumens Medium base 120v
Features:- Watts: 135W, Rated Life: 8000 hrs
- Volts: 120V, Shape: A21
- Base: Medium, Ansi Base: E26
- Finish: Clear, Lumens: 1750L
- Temperature: Warm White, CCT (Kelvin): 2700K
Specs
| General | |
| Watts | 135W |
| Volts | 120V |
| Shape | A21 |
| Base | Medium |
| Ansi Base | E26 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 100 |
| Lumens | 1750L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Rated Life | 8000 |
| Physical | |
| MOL | 4.44 |
| MOD | 2.63 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.08 |
| Compliance | |
| California Status | Non-Compliant |
| Title 20 / 24 Status | Non-Compliant |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 135w A21 Incandescent Clear 8000 Average rated hours 1750 Lumens Medium base 120v
Features:- Watts: 135W, Rated Life: 8000 hrs
- Volts: 120V, Shape: A21
- Base: Medium, Ansi Base: E26
- Finish: Clear, Lumens: 1750L
- Temperature: Warm White, CCT (Kelvin): 2700K
Specs
| General | |
| Watts | 135W |
| Volts | 120V |
| Shape | A21 |
| Base | Medium |
| Ansi Base | E26 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 100 |
| Lumens | 1750L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Rated Life | 8000 |
| Physical | |
| MOL | 4.44 |
| MOD | 2.63 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.08 |
| Compliance | |
| California Status | Non-Compliant |
| Title 20 / 24 Status | Non-Compliant |
| RoHS Compliant | Yes |


















