
Satco 13w Compact Fluorescent G24Q-1 4-Pin based 2700K White Finish Bulb
Description
Satco 13w pin-based Compact Fluorescent 2700K 82 CRI G24Q-1 (4-Pin) base
Features:- Watts: 13W, Incandescent Equivalent: 60W
- Volts: 120V, Shape: T3
- Base: G24q-1 (4-Pin), Ansi Base: G24q-1
- Finish: White, Lumens: 850L
- Temperature: Warm White, CCT (Kelvin): 2700K
- Warranty: 1 Year Limited
Specs
| General | |
| Watts | 13W |
| Incandescent Equivalent | 60W |
| Volts | 120V |
| Shape | T3 |
| Base | G24q-1 (4-Pin) |
| Ansi Base | G24q-1 |
| Finish | White |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 850L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 10000 |
| Electrical | |
| Operating Temperature | Ballast Dependent |
| Physical | |
| MOL | 3.75 |
| MOD | 0.38 |
| Housing Color | White |
| Weight (lb.) | 0.11 |
| Additional Information | |
| Warranty | 1-Year |
| Compliance | |
| California Status | Non-Compliant |
| Title 20 / 24 Status | Non-Compliant |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
More Images


Satco 13w Compact Fluorescent G24Q-1 4-Pin based 2700K White Finish Bulb
Description
Satco 13w pin-based Compact Fluorescent 2700K 82 CRI G24Q-1 (4-Pin) base
Features:- Watts: 13W, Incandescent Equivalent: 60W
- Volts: 120V, Shape: T3
- Base: G24q-1 (4-Pin), Ansi Base: G24q-1
- Finish: White, Lumens: 850L
- Temperature: Warm White, CCT (Kelvin): 2700K
- Warranty: 1 Year Limited
Specs
| General | |
| Watts | 13W |
| Incandescent Equivalent | 60W |
| Volts | 120V |
| Shape | T3 |
| Base | G24q-1 (4-Pin) |
| Ansi Base | G24q-1 |
| Finish | White |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 850L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 10000 |
| Electrical | |
| Operating Temperature | Ballast Dependent |
| Physical | |
| MOL | 3.75 |
| MOD | 0.38 |
| Housing Color | White |
| Weight (lb.) | 0.11 |
| Additional Information | |
| Warranty | 1-Year |
| Compliance | |
| California Status | Non-Compliant |
| Title 20 / 24 Status | Non-Compliant |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 13w pin-based Compact Fluorescent 2700K 82 CRI G24Q-1 (4-Pin) base
Features:- Watts: 13W, Incandescent Equivalent: 60W
- Volts: 120V, Shape: T3
- Base: G24q-1 (4-Pin), Ansi Base: G24q-1
- Finish: White, Lumens: 850L
- Temperature: Warm White, CCT (Kelvin): 2700K
- Warranty: 1 Year Limited
Specs
| General | |
| Watts | 13W |
| Incandescent Equivalent | 60W |
| Volts | 120V |
| Shape | T3 |
| Base | G24q-1 (4-Pin) |
| Ansi Base | G24q-1 |
| Finish | White |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 850L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 10000 |
| Electrical | |
| Operating Temperature | Ballast Dependent |
| Physical | |
| MOL | 3.75 |
| MOD | 0.38 |
| Housing Color | White |
| Weight (lb.) | 0.11 |
| Additional Information | |
| Warranty | 1-Year |
| Compliance | |
| California Status | Non-Compliant |
| Title 20 / 24 Status | Non-Compliant |
| RoHS Compliant | Yes |



















