
Satco 13W Mini Twist 4100K GU24 base Compact Fluorescent Light Bulb
Description
13W Mini Twist compact fluorescent light bulb, Cool White 4100K Color Temperature, 880LM, 10000Hr. Average rated life
Specs
| Base | GU24 |
| Color | Cool White |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Diameter (in) | 1.81 |
| Incandescent Equivalent (W) | 60W |
| Luminous Flux (LM) | 880 |
| Maximum Overall Length (in) | 3.82 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Mini Twist |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
More Images

Satco 13W Mini Twist 4100K GU24 base Compact Fluorescent Light Bulb
Description
13W Mini Twist compact fluorescent light bulb, Cool White 4100K Color Temperature, 880LM, 10000Hr. Average rated life
Specs
| Base | GU24 |
| Color | Cool White |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Diameter (in) | 1.81 |
| Incandescent Equivalent (W) | 60W |
| Luminous Flux (LM) | 880 |
| Maximum Overall Length (in) | 3.82 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Mini Twist |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
13W Mini Twist compact fluorescent light bulb, Cool White 4100K Color Temperature, 880LM, 10000Hr. Average rated life
Specs
| Base | GU24 |
| Color | Cool White |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Diameter (in) | 1.81 |
| Incandescent Equivalent (W) | 60W |
| Luminous Flux (LM) | 880 |
| Maximum Overall Length (in) | 3.82 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Mini Twist |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |














