
Satco 14w T2.75 miniature G4 Bi Pin base 12v Clear Bulb
Description
Satco 14w T2.75 miniature G4 Bi Pin base 12v Clear Bulb
Features:- Watts: 14W
- Volts: 12V, Shape: T2.75
- Base: Bi Pin G4, Ansi Base: G4
- Finish: Clear, Lumens: 22L
- Rated Life: 200 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 14W |
| Volts | 12V |
| Shape | T2.75 |
| Base | Bi Pin G4 |
| Ansi Base | G4 |
| Finish | Clear |
| Lumens | 22L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 200 |
| Physical | |
| MOL | 1.06 |
| MOD | 0.34 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Original: $40.00
-70%$40.00
$12.00Satco 14w T2.75 miniature G4 Bi Pin base 12v Clear Bulb
Description
Satco 14w T2.75 miniature G4 Bi Pin base 12v Clear Bulb
Features:- Watts: 14W
- Volts: 12V, Shape: T2.75
- Base: Bi Pin G4, Ansi Base: G4
- Finish: Clear, Lumens: 22L
- Rated Life: 200 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 14W |
| Volts | 12V |
| Shape | T2.75 |
| Base | Bi Pin G4 |
| Ansi Base | G4 |
| Finish | Clear |
| Lumens | 22L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 200 |
| Physical | |
| MOL | 1.06 |
| MOD | 0.34 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 14w T2.75 miniature G4 Bi Pin base 12v Clear Bulb
Features:- Watts: 14W
- Volts: 12V, Shape: T2.75
- Base: Bi Pin G4, Ansi Base: G4
- Finish: Clear, Lumens: 22L
- Rated Life: 200 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 14W |
| Volts | 12V |
| Shape | T2.75 |
| Base | Bi Pin G4 |
| Ansi Base | G4 |
| Finish | Clear |
| Lumens | 22L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 200 |
| Physical | |
| MOL | 1.06 |
| MOD | 0.34 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |






















