
Satco 15.36w T5 miniature W2.1x9.5d Mini Wedge base 12.8v Clear Bulb
Description
Satco 15.36w T5 miniature W2.1x9.5d Mini Wedge base 12.8v Clear Bulb
Features:- Watts: 15.36W
- Volts: 12.8V, Shape: T5
- Base: Mini Wedge, Ansi Base: W2.1x9.5d
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 1200 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 15.36W |
| Volts | 12.8V |
| Shape | T5 |
| Base | Mini Wedge |
| Ansi Base | W2.1x9.5d |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 1200 |
| Physical | |
| MOL | 1.5 |
| MOD | 0.63 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.09 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Satco 15.36w T5 miniature W2.1x9.5d Mini Wedge base 12.8v Clear Bulb
Description
Satco 15.36w T5 miniature W2.1x9.5d Mini Wedge base 12.8v Clear Bulb
Features:- Watts: 15.36W
- Volts: 12.8V, Shape: T5
- Base: Mini Wedge, Ansi Base: W2.1x9.5d
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 1200 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 15.36W |
| Volts | 12.8V |
| Shape | T5 |
| Base | Mini Wedge |
| Ansi Base | W2.1x9.5d |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 1200 |
| Physical | |
| MOL | 1.5 |
| MOD | 0.63 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.09 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 15.36w T5 miniature W2.1x9.5d Mini Wedge base 12.8v Clear Bulb
Features:- Watts: 15.36W
- Volts: 12.8V, Shape: T5
- Base: Mini Wedge, Ansi Base: W2.1x9.5d
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 1200 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 15.36W |
| Volts | 12.8V |
| Shape | T5 |
| Base | Mini Wedge |
| Ansi Base | W2.1x9.5d |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 1200 |
| Physical | |
| MOL | 1.5 |
| MOD | 0.63 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.09 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |














