
Satco 150w ED17 M102/O 4200k E26 Clear Metal Halide HID Light Bulb
Description
150 watts ED17 M102/O 4200k E26 medium screw base Clear Metal Halide HID Light Bulb
Specs
| Ballast | M102/O |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 65 |
| Color Temperature (K) | 4200K |
| Luminous Flux (LM) | 8600 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.44 |
| Rated Life (Hours) | 15000 |
| Shape | ED17 |
| Wattage (W) | 150W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $24.99
-70%$24.99
$7.50Satco 150w ED17 M102/O 4200k E26 Clear Metal Halide HID Light Bulb
Description
150 watts ED17 M102/O 4200k E26 medium screw base Clear Metal Halide HID Light Bulb
Specs
| Ballast | M102/O |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 65 |
| Color Temperature (K) | 4200K |
| Luminous Flux (LM) | 8600 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.44 |
| Rated Life (Hours) | 15000 |
| Shape | ED17 |
| Wattage (W) | 150W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
150 watts ED17 M102/O 4200k E26 medium screw base Clear Metal Halide HID Light Bulb
Specs
| Ballast | M102/O |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 65 |
| Color Temperature (K) | 4200K |
| Luminous Flux (LM) | 8600 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.44 |
| Rated Life (Hours) | 15000 |
| Shape | ED17 |
| Wattage (W) | 150W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |






















