
Satco 150w PAR46 Halogen Screw terminal base Very Narrow Spot 36v Clear Bulb
Description
Satco 150w PAR46 Halogen Screw terminal base Very Narrow Spot 36v
Features:- Watts: 150W, Rated Life: 800 hrs
- Volts: 32V, Shape: PAR46
- Base: Screw Terminal, Ansi Base: MP2
- Finish: Clear, Lumens: 1950L
- Temperature: Warm White, CCT (Kelvin): 3000K
Specs
| General | |
| Watts | 150W |
| Volts | 32V |
| Shape | PAR46 |
| Base | Screw Terminal |
| Ansi Base | MP2 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 3000K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 100 |
| Lumens | 1950L |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 800 |
| Physical | |
| MOL | 3.75 |
| MOD | 5.75 |
| Weight (lb.) | 1.01 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
More Images


Satco 150w PAR46 Halogen Screw terminal base Very Narrow Spot 36v Clear Bulb
Description
Satco 150w PAR46 Halogen Screw terminal base Very Narrow Spot 36v
Features:- Watts: 150W, Rated Life: 800 hrs
- Volts: 32V, Shape: PAR46
- Base: Screw Terminal, Ansi Base: MP2
- Finish: Clear, Lumens: 1950L
- Temperature: Warm White, CCT (Kelvin): 3000K
Specs
| General | |
| Watts | 150W |
| Volts | 32V |
| Shape | PAR46 |
| Base | Screw Terminal |
| Ansi Base | MP2 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 3000K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 100 |
| Lumens | 1950L |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 800 |
| Physical | |
| MOL | 3.75 |
| MOD | 5.75 |
| Weight (lb.) | 1.01 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 150w PAR46 Halogen Screw terminal base Very Narrow Spot 36v
Features:- Watts: 150W, Rated Life: 800 hrs
- Volts: 32V, Shape: PAR46
- Base: Screw Terminal, Ansi Base: MP2
- Finish: Clear, Lumens: 1950L
- Temperature: Warm White, CCT (Kelvin): 3000K
Specs
| General | |
| Watts | 150W |
| Volts | 32V |
| Shape | PAR46 |
| Base | Screw Terminal |
| Ansi Base | MP2 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 3000K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 100 |
| Lumens | 1950L |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 800 |
| Physical | |
| MOL | 3.75 |
| MOD | 5.75 |
| Weight (lb.) | 1.01 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |














