
Satco 150w T6 SE Metal Halide HID G12 base 4200k
Description
Satco 150w T6 SE Metal Halide HID G12 base 4200k
Features:
- Uniform light distribution
- Superior performance
- High Efficiency
- Pulse Star
Specs
| UPC | 090444380295 |
| Watts | 150w |
| Lamp Shape | T6 SE |
| Base | G12 |
| ANSI Base | G12 |
| ANSI Code | M142/E |
| Lamp Code | CDM150T6/942 |
| Finish | Clear |
| MOL In Inches | 4-11/32'' |
| MOD In Inches | 0-3/4'' |
| Average Rated Hours | 9000 |
| Initial Lumens | 12700lm |
| Kelvin Temp | 4200k |
| Color | Cool White |
| Pulse Start | Yes |
| CRI | 96 |
| Burning Position | Universal |
| CA Title 20 | Lawful for sale in California |
| RoHS Compliant | Yes |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $104.99
-70%$104.99
$31.50Satco 150w T6 SE Metal Halide HID G12 base 4200k
Description
Satco 150w T6 SE Metal Halide HID G12 base 4200k
Features:
- Uniform light distribution
- Superior performance
- High Efficiency
- Pulse Star
Specs
| UPC | 090444380295 |
| Watts | 150w |
| Lamp Shape | T6 SE |
| Base | G12 |
| ANSI Base | G12 |
| ANSI Code | M142/E |
| Lamp Code | CDM150T6/942 |
| Finish | Clear |
| MOL In Inches | 4-11/32'' |
| MOD In Inches | 0-3/4'' |
| Average Rated Hours | 9000 |
| Initial Lumens | 12700lm |
| Kelvin Temp | 4200k |
| Color | Cool White |
| Pulse Start | Yes |
| CRI | 96 |
| Burning Position | Universal |
| CA Title 20 | Lawful for sale in California |
| RoHS Compliant | Yes |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 150w T6 SE Metal Halide HID G12 base 4200k
Features:
- Uniform light distribution
- Superior performance
- High Efficiency
- Pulse Star
Specs
| UPC | 090444380295 |
| Watts | 150w |
| Lamp Shape | T6 SE |
| Base | G12 |
| ANSI Base | G12 |
| ANSI Code | M142/E |
| Lamp Code | CDM150T6/942 |
| Finish | Clear |
| MOL In Inches | 4-11/32'' |
| MOD In Inches | 0-3/4'' |
| Average Rated Hours | 9000 |
| Initial Lumens | 12700lm |
| Kelvin Temp | 4200k |
| Color | Cool White |
| Pulse Start | Yes |
| CRI | 96 |
| Burning Position | Universal |
| CA Title 20 | Lawful for sale in California |
| RoHS Compliant | Yes |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |


















