
Satco 150w T7 DE Metal Halide HID RSC base 3000k
Description
Satco 150w T7 DE Metal Halide HID RSC base 3000k
Features:
- Uniform light distribution
- Superior performance
- High Efficiency
- Pulse Start
Specs
| UPC | 045923043291 |
| Watts | 150w |
| Lamp Shape | T7 DE |
| Base | RSC |
| ANSI Base | RX7S |
| ANSI Code | M142/M81/M102/E |
| Lamp Code | CDM150/TD/830 |
| Finish | Clear |
| MOL In Inches | 5-7/16'' |
| MOD In Inches | 2.13'' |
| Average Rated Hours | 15000 |
| Initial Lumens | 13250lm |
| Kelvin Temp | 3000k |
| Color | Warm White |
| Pulse Start | Yes |
| CRI | 88 |
| Burning Position | HOR+/-45 |
| CA Title 20 | Lawful for sale in California |
| RoHS Compliant | Yes |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $86.99
-70%$86.99
$26.10Satco 150w T7 DE Metal Halide HID RSC base 3000k
Description
Satco 150w T7 DE Metal Halide HID RSC base 3000k
Features:
- Uniform light distribution
- Superior performance
- High Efficiency
- Pulse Start
Specs
| UPC | 045923043291 |
| Watts | 150w |
| Lamp Shape | T7 DE |
| Base | RSC |
| ANSI Base | RX7S |
| ANSI Code | M142/M81/M102/E |
| Lamp Code | CDM150/TD/830 |
| Finish | Clear |
| MOL In Inches | 5-7/16'' |
| MOD In Inches | 2.13'' |
| Average Rated Hours | 15000 |
| Initial Lumens | 13250lm |
| Kelvin Temp | 3000k |
| Color | Warm White |
| Pulse Start | Yes |
| CRI | 88 |
| Burning Position | HOR+/-45 |
| CA Title 20 | Lawful for sale in California |
| RoHS Compliant | Yes |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 150w T7 DE Metal Halide HID RSC base 3000k
Features:
- Uniform light distribution
- Superior performance
- High Efficiency
- Pulse Start
Specs
| UPC | 045923043291 |
| Watts | 150w |
| Lamp Shape | T7 DE |
| Base | RSC |
| ANSI Base | RX7S |
| ANSI Code | M142/M81/M102/E |
| Lamp Code | CDM150/TD/830 |
| Finish | Clear |
| MOL In Inches | 5-7/16'' |
| MOD In Inches | 2.13'' |
| Average Rated Hours | 15000 |
| Initial Lumens | 13250lm |
| Kelvin Temp | 3000k |
| Color | Warm White |
| Pulse Start | Yes |
| CRI | 88 |
| Burning Position | HOR+/-45 |
| CA Title 20 | Lawful for sale in California |
| RoHS Compliant | Yes |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |


















