
Satco 15W A-Shape A21 2700K GU24 base Compact Fluorescent Bulb
Description
15W A-Shape A21 compact fluorescent light bulb, Warm White 2700K Color Temperature, 800LM, 10000Hr. Average rated life
Specs
| Base | GU24 |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 2.64 |
| Incandescent Equivalent (W) | 60W |
| Luminous Flux (LM) | 800 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.45 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | A21 |
| Wattage (W) | 15W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
More Images

Satco 15W A-Shape A21 2700K GU24 base Compact Fluorescent Bulb
Description
15W A-Shape A21 compact fluorescent light bulb, Warm White 2700K Color Temperature, 800LM, 10000Hr. Average rated life
Specs
| Base | GU24 |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 2.64 |
| Incandescent Equivalent (W) | 60W |
| Luminous Flux (LM) | 800 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.45 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | A21 |
| Wattage (W) | 15W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
15W A-Shape A21 compact fluorescent light bulb, Warm White 2700K Color Temperature, 800LM, 10000Hr. Average rated life
Specs
| Base | GU24 |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 2.64 |
| Incandescent Equivalent (W) | 60W |
| Luminous Flux (LM) | 800 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.45 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | A21 |
| Wattage (W) | 15W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |



















