
Satco 15W Globe 2700K GU24 base G25 Compact Fluorescent Light Bulb
Description
15W Globe compact fluorescent light bulb, Warm White 2700K Color Temperature, 740LM, 10000Hr. Average rated life
Specs
| Base | GU24 |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 3.31 |
| Incandescent Equivalent (W) | 60W |
| Luminous Flux (LM) | 740 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.45 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Globe |
| Wattage (W) | 15W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $16.99
-70%$16.99
$5.10More Images

Satco 15W Globe 2700K GU24 base G25 Compact Fluorescent Light Bulb
Description
15W Globe compact fluorescent light bulb, Warm White 2700K Color Temperature, 740LM, 10000Hr. Average rated life
Specs
| Base | GU24 |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 3.31 |
| Incandescent Equivalent (W) | 60W |
| Luminous Flux (LM) | 740 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.45 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Globe |
| Wattage (W) | 15W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
15W Globe compact fluorescent light bulb, Warm White 2700K Color Temperature, 740LM, 10000Hr. Average rated life
Specs
| Base | GU24 |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 3.31 |
| Incandescent Equivalent (W) | 60W |
| Luminous Flux (LM) | 740 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.45 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Globe |
| Wattage (W) | 15W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |



















