
Satco 15w Pygmy Incandescent E14 European base 130v Clear Bulb
Description
Satco 15w Pygmy Incandescent Clear 1000 Average rated hours European base 130v
Features:- Watts: 15W, Rated Life: 1000 hrs
- Volts: 130V, Shape: Pygmy
- Base: European Intermediate, Ansi Base: E14
- Finish: Clear, Rated Life: 1000 hrs
- Temperature: Warm White, CCT (Kelvin): 2700K
Specs
| General | |
| Watts | 15W |
| Volts | 130V |
| Shape | Pygmy |
| Base | European Intermediate |
| Ansi Base | E14 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 100 |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Rated Life | 1000 |
| Physical | |
| MOL | 2.19 |
| MOD | 0.88 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.15 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Satco 15w Pygmy Incandescent E14 European base 130v Clear Bulb
Description
Satco 15w Pygmy Incandescent Clear 1000 Average rated hours European base 130v
Features:- Watts: 15W, Rated Life: 1000 hrs
- Volts: 130V, Shape: Pygmy
- Base: European Intermediate, Ansi Base: E14
- Finish: Clear, Rated Life: 1000 hrs
- Temperature: Warm White, CCT (Kelvin): 2700K
Specs
| General | |
| Watts | 15W |
| Volts | 130V |
| Shape | Pygmy |
| Base | European Intermediate |
| Ansi Base | E14 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 100 |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Rated Life | 1000 |
| Physical | |
| MOL | 2.19 |
| MOD | 0.88 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.15 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 15w Pygmy Incandescent Clear 1000 Average rated hours European base 130v
Features:- Watts: 15W, Rated Life: 1000 hrs
- Volts: 130V, Shape: Pygmy
- Base: European Intermediate, Ansi Base: E14
- Finish: Clear, Rated Life: 1000 hrs
- Temperature: Warm White, CCT (Kelvin): 2700K
Specs
| General | |
| Watts | 15W |
| Volts | 130V |
| Shape | Pygmy |
| Base | European Intermediate |
| Ansi Base | E14 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 100 |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Rated Life | 1000 |
| Physical | |
| MOL | 2.19 |
| MOD | 0.88 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.15 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |














