
Satco 18W Squat Twist 2700K GU24 base Compact Fluorescent Bulb
Description
18W Mini Twist compact fluorescent light bulb, Warm White 2700K Color Temperature, 1100LM, 10000Hr. Average rated life
Specs
| Base | GU24 |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 2.76 |
| Incandescent Equivalent (W) | 75W |
| Luminous Flux (LM) | 1100 |
| Maximum Overall Length (in) | 2.6 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Mini Twist |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
More Images

Satco 18W Squat Twist 2700K GU24 base Compact Fluorescent Bulb
Description
18W Mini Twist compact fluorescent light bulb, Warm White 2700K Color Temperature, 1100LM, 10000Hr. Average rated life
Specs
| Base | GU24 |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 2.76 |
| Incandescent Equivalent (W) | 75W |
| Luminous Flux (LM) | 1100 |
| Maximum Overall Length (in) | 2.6 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Mini Twist |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
18W Mini Twist compact fluorescent light bulb, Warm White 2700K Color Temperature, 1100LM, 10000Hr. Average rated life
Specs
| Base | GU24 |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 2.76 |
| Incandescent Equivalent (W) | 75W |
| Luminous Flux (LM) | 1100 |
| Maximum Overall Length (in) | 2.6 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Mini Twist |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |























