
Satco 20.2w R12 miniature BA15s Bayonet Single Contact Base 28v Frosted Bulb
Description
Satco 20.2w R12 miniature BA15s Bayonet Single Contact Base 28v Frosted Bulb
Features:- Watts: 20.2W
- Volts: 28V, Shape: R12
- Base: Bayonet Single Contact, Ansi Base: BA15s
- Finish: Frost
- Rated Life: 300 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 20.2W |
| Volts | 28V |
| Shape | R12 |
| Base | Bayonet Single Contact |
| Ansi Base | BA15s |
| Finish | Frost |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 300 |
| Physical | |
| MOL | 2.63 |
| MOD | 1.5 |
| Housing Color | Frost |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Original: $44.00
-70%$44.00
$13.20Satco 20.2w R12 miniature BA15s Bayonet Single Contact Base 28v Frosted Bulb
Description
Satco 20.2w R12 miniature BA15s Bayonet Single Contact Base 28v Frosted Bulb
Features:- Watts: 20.2W
- Volts: 28V, Shape: R12
- Base: Bayonet Single Contact, Ansi Base: BA15s
- Finish: Frost
- Rated Life: 300 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 20.2W |
| Volts | 28V |
| Shape | R12 |
| Base | Bayonet Single Contact |
| Ansi Base | BA15s |
| Finish | Frost |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 300 |
| Physical | |
| MOL | 2.63 |
| MOD | 1.5 |
| Housing Color | Frost |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 20.2w R12 miniature BA15s Bayonet Single Contact Base 28v Frosted Bulb
Features:- Watts: 20.2W
- Volts: 28V, Shape: R12
- Base: Bayonet Single Contact, Ansi Base: BA15s
- Finish: Frost
- Rated Life: 300 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 20.2W |
| Volts | 28V |
| Shape | R12 |
| Base | Bayonet Single Contact |
| Ansi Base | BA15s |
| Finish | Frost |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 300 |
| Physical | |
| MOL | 2.63 |
| MOD | 1.5 |
| Housing Color | Frost |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |






















