✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Satco 25w Incandescent T6 180Lm E12 Candelabra base 120v Clear Finish Bulb
Description
Satco 25w Incandescent T6 Clear 2000 Average rated hours 180 Lumens Candelabra base 120v Carded
Features:- Watts: 25W, Rated Life: 2000 hrs
- Volts: 120V, Shape: T6
- Base: Candelabra, Ansi Base: E12
- Finish: Clear, Lumens: 180L
- Temperature: Warm White, CCT (Kelvin): 2700K
Specs
| General | |
| Watts | 25W |
| Volts | 120V |
| Shape | T6 |
| Base | Candelabra |
| Ansi Base | E12 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 100 |
| Lumens | 180L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Rated Life | 2000 |
| Physical | |
| MOL | 3.13 |
| MOD | 0.88 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.32 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
$10.00
Satco 25w Incandescent T6 180Lm E12 Candelabra base 120v Clear Finish Bulb—
$10.00
More Images



Satco 25w Incandescent T6 180Lm E12 Candelabra base 120v Clear Finish Bulb
Description
Satco 25w Incandescent T6 Clear 2000 Average rated hours 180 Lumens Candelabra base 120v Carded
Features:- Watts: 25W, Rated Life: 2000 hrs
- Volts: 120V, Shape: T6
- Base: Candelabra, Ansi Base: E12
- Finish: Clear, Lumens: 180L
- Temperature: Warm White, CCT (Kelvin): 2700K
Specs
| General | |
| Watts | 25W |
| Volts | 120V |
| Shape | T6 |
| Base | Candelabra |
| Ansi Base | E12 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 100 |
| Lumens | 180L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Rated Life | 2000 |
| Physical | |
| MOL | 3.13 |
| MOD | 0.88 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.32 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 25w Incandescent T6 Clear 2000 Average rated hours 180 Lumens Candelabra base 120v Carded
Features:- Watts: 25W, Rated Life: 2000 hrs
- Volts: 120V, Shape: T6
- Base: Candelabra, Ansi Base: E12
- Finish: Clear, Lumens: 180L
- Temperature: Warm White, CCT (Kelvin): 2700K
Specs
| General | |
| Watts | 25W |
| Volts | 120V |
| Shape | T6 |
| Base | Candelabra |
| Ansi Base | E12 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 100 |
| Lumens | 180L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Rated Life | 2000 |
| Physical | |
| MOL | 3.13 |
| MOD | 0.88 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.32 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |




















