✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Satco 25w Pygmy Incandescent 180Lm E14 European base 220v Clear Bulb
Description
Satco 25w Pygmy Incandescent Clear 1000 Average rated hours 180 Lumens European base 220v
Features:- Watts: 25W, Rated Life: 1000 hrs
- Volts: 220V, Shape: Pygmy
- Base: European Intermediate, Ansi Base: E14
- Finish: Clear, Lumens: 180L
- Temperature: Warm White, CCT (Kelvin): 2700K
Specs
| General | |
| Watts | 25W |
| Volts | 220V |
| Shape | Pygmy |
| Base | European Intermediate |
| Ansi Base | E14 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 100 |
| Lumens | 180L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Rated Life | 1000 |
| Physical | |
| MOL | 2.25 |
| MOD | 1.03 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.01 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
$4.80
Original: $16.00
-70%Satco 25w Pygmy Incandescent 180Lm E14 European base 220v Clear Bulb—
$16.00
$4.80Satco 25w Pygmy Incandescent 180Lm E14 European base 220v Clear Bulb
Description
Satco 25w Pygmy Incandescent Clear 1000 Average rated hours 180 Lumens European base 220v
Features:- Watts: 25W, Rated Life: 1000 hrs
- Volts: 220V, Shape: Pygmy
- Base: European Intermediate, Ansi Base: E14
- Finish: Clear, Lumens: 180L
- Temperature: Warm White, CCT (Kelvin): 2700K
Specs
| General | |
| Watts | 25W |
| Volts | 220V |
| Shape | Pygmy |
| Base | European Intermediate |
| Ansi Base | E14 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 100 |
| Lumens | 180L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Rated Life | 1000 |
| Physical | |
| MOL | 2.25 |
| MOD | 1.03 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.01 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 25w Pygmy Incandescent Clear 1000 Average rated hours 180 Lumens European base 220v
Features:- Watts: 25W, Rated Life: 1000 hrs
- Volts: 220V, Shape: Pygmy
- Base: European Intermediate, Ansi Base: E14
- Finish: Clear, Lumens: 180L
- Temperature: Warm White, CCT (Kelvin): 2700K
Specs
| General | |
| Watts | 25W |
| Volts | 220V |
| Shape | Pygmy |
| Base | European Intermediate |
| Ansi Base | E14 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 100 |
| Lumens | 180L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Rated Life | 1000 |
| Physical | |
| MOL | 2.25 |
| MOD | 1.03 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.01 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
