
Satco 27w T3.25 miniature PG12 base 12.8v Black Crown Bulb
Description
Satco 27w T3.25 miniature PG12 base 12.8v Black Crown Bulb
Features:- Watts: 27W
- Volts: 12.8V, Shape: T3.25
- Base: PG12, Ansi Base: PG12
- Finish: Black Crown, Lumens: 43L
- Rated Life: 300 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 27W |
| Volts | 12.8V |
| Shape | T3.25 |
| Base | PG12 |
| Ansi Base | PG12 |
| Finish | Black Crown |
| Lumens | 43L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 300 |
| Physical | |
| MOL | 2.69 |
| MOD | 0.41 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Original: $36.00
-70%$36.00
$10.80Satco 27w T3.25 miniature PG12 base 12.8v Black Crown Bulb
Description
Satco 27w T3.25 miniature PG12 base 12.8v Black Crown Bulb
Features:- Watts: 27W
- Volts: 12.8V, Shape: T3.25
- Base: PG12, Ansi Base: PG12
- Finish: Black Crown, Lumens: 43L
- Rated Life: 300 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 27W |
| Volts | 12.8V |
| Shape | T3.25 |
| Base | PG12 |
| Ansi Base | PG12 |
| Finish | Black Crown |
| Lumens | 43L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 300 |
| Physical | |
| MOL | 2.69 |
| MOD | 0.41 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 27w T3.25 miniature PG12 base 12.8v Black Crown Bulb
Features:- Watts: 27W
- Volts: 12.8V, Shape: T3.25
- Base: PG12, Ansi Base: PG12
- Finish: Black Crown, Lumens: 43L
- Rated Life: 300 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 27W |
| Volts | 12.8V |
| Shape | T3.25 |
| Base | PG12 |
| Ansi Base | PG12 |
| Finish | Black Crown |
| Lumens | 43L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 300 |
| Physical | |
| MOL | 2.69 |
| MOD | 0.41 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |



















