✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Satco 37.5w RP11 miniature BA15d Double Contact base 12.5v Clear Bulb
Description
Satco 37.5w RP11 miniature BA15d Double Contact base 12.5v Clear Bulb
Features:- Watts: 37.5W
- Volts: 12.5V, Shape: RP11
- Base: Bayonet Double Contact, Ansi Base: BA15d
- Finish: Clear, Lumens: 50L
- Rated Life: 300 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 37.5W |
| Volts | 12.5V |
| Shape | RP11 |
| Base | Bayonet Double Contact |
| Ansi Base | BA15d |
| Finish | Clear |
| Lumens | 50L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 300 |
| Physical | |
| MOL | 2.25 |
| MOD | 1.38 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
$17.00
Satco 37.5w RP11 miniature BA15d Double Contact base 12.5v Clear Bulb—
$17.00
Satco 37.5w RP11 miniature BA15d Double Contact base 12.5v Clear Bulb
Description
Satco 37.5w RP11 miniature BA15d Double Contact base 12.5v Clear Bulb
Features:- Watts: 37.5W
- Volts: 12.5V, Shape: RP11
- Base: Bayonet Double Contact, Ansi Base: BA15d
- Finish: Clear, Lumens: 50L
- Rated Life: 300 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 37.5W |
| Volts | 12.5V |
| Shape | RP11 |
| Base | Bayonet Double Contact |
| Ansi Base | BA15d |
| Finish | Clear |
| Lumens | 50L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 300 |
| Physical | |
| MOL | 2.25 |
| MOD | 1.38 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 37.5w RP11 miniature BA15d Double Contact base 12.5v Clear Bulb
Features:- Watts: 37.5W
- Volts: 12.5V, Shape: RP11
- Base: Bayonet Double Contact, Ansi Base: BA15d
- Finish: Clear, Lumens: 50L
- Rated Life: 300 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 37.5W |
| Volts | 12.5V |
| Shape | RP11 |
| Base | Bayonet Double Contact |
| Ansi Base | BA15d |
| Finish | Clear |
| Lumens | 50L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 300 |
| Physical | |
| MOL | 2.25 |
| MOD | 1.38 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |

