
Satco 37.5w T3.25 miniature 75Lm PGJ13 base 12.8v Clear Bulb
Description
Satco 37.5w T3.25 miniature 75Lm PGJ13 base 12.8v Clear Bulb
Features:- Watts: 37.5W
- Volts: 12.8V, Shape: T3.25
- Base: PGJ13, Ansi Base: PGJ13
- Finish: Clear, Lumens: 75L
- Rated Life: 200 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 37.5W |
| Volts | 12.8V |
| Shape | T3.25 |
| Base | PGJ13 |
| Ansi Base | PGJ13 |
| Finish | Clear |
| Lumens | 75L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 200 |
| Physical | |
| MOL | 2.69 |
| MOD | 0.41 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Original: $23.00
-70%$23.00
$6.90Satco 37.5w T3.25 miniature 75Lm PGJ13 base 12.8v Clear Bulb
Description
Satco 37.5w T3.25 miniature 75Lm PGJ13 base 12.8v Clear Bulb
Features:- Watts: 37.5W
- Volts: 12.8V, Shape: T3.25
- Base: PGJ13, Ansi Base: PGJ13
- Finish: Clear, Lumens: 75L
- Rated Life: 200 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 37.5W |
| Volts | 12.8V |
| Shape | T3.25 |
| Base | PGJ13 |
| Ansi Base | PGJ13 |
| Finish | Clear |
| Lumens | 75L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 200 |
| Physical | |
| MOL | 2.69 |
| MOD | 0.41 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 37.5w T3.25 miniature 75Lm PGJ13 base 12.8v Clear Bulb
Features:- Watts: 37.5W
- Volts: 12.8V, Shape: T3.25
- Base: PGJ13, Ansi Base: PGJ13
- Finish: Clear, Lumens: 75L
- Rated Life: 200 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 37.5W |
| Volts | 12.8V |
| Shape | T3.25 |
| Base | PGJ13 |
| Ansi Base | PGJ13 |
| Finish | Clear |
| Lumens | 75L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 200 |
| Physical | |
| MOL | 2.69 |
| MOD | 0.41 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |



















