✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Satco 39w T6 SE Metal Halide HID G12 base 3000k
Description
Satco 39w T6 SE Metal Halide HID G12 base 3000k
Features:
- Uniform light distribution
- Superior performance
- High Efficiency
- Pulse Start
Specs
| UPC | 046677223281 |
| Watts | 39w |
| Lamp Shape | T6 SE |
| Base | G12 |
| ANSI Base | G12 |
| ANSI Code | M130/E |
| Lamp Code | CDM35/T6/830 |
| Finish | Clear |
| MOL In Inches | 3-5/16'' |
| MOD In Inches | 0-3/4'' |
| Average Rated Hours | 12000 |
| Initial Lumens | 3400lm |
| Kelvin Temp | 3000k |
| Color | Warm White |
| Pulse Start | Yes |
| CRI | 81 |
| Burning Position | Universal |
| CA Title 20 | Lawful for sale in California |
| RoHS Compliant | Yes |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
$32.70
Original: $108.99
-70%Satco 39w T6 SE Metal Halide HID G12 base 3000k—
$108.99
$32.70Satco 39w T6 SE Metal Halide HID G12 base 3000k
Description
Satco 39w T6 SE Metal Halide HID G12 base 3000k
Features:
- Uniform light distribution
- Superior performance
- High Efficiency
- Pulse Start
Specs
| UPC | 046677223281 |
| Watts | 39w |
| Lamp Shape | T6 SE |
| Base | G12 |
| ANSI Base | G12 |
| ANSI Code | M130/E |
| Lamp Code | CDM35/T6/830 |
| Finish | Clear |
| MOL In Inches | 3-5/16'' |
| MOD In Inches | 0-3/4'' |
| Average Rated Hours | 12000 |
| Initial Lumens | 3400lm |
| Kelvin Temp | 3000k |
| Color | Warm White |
| Pulse Start | Yes |
| CRI | 81 |
| Burning Position | Universal |
| CA Title 20 | Lawful for sale in California |
| RoHS Compliant | Yes |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 39w T6 SE Metal Halide HID G12 base 3000k
Features:
- Uniform light distribution
- Superior performance
- High Efficiency
- Pulse Start
Specs
| UPC | 046677223281 |
| Watts | 39w |
| Lamp Shape | T6 SE |
| Base | G12 |
| ANSI Base | G12 |
| ANSI Code | M130/E |
| Lamp Code | CDM35/T6/830 |
| Finish | Clear |
| MOL In Inches | 3-5/16'' |
| MOD In Inches | 0-3/4'' |
| Average Rated Hours | 12000 |
| Initial Lumens | 3400lm |
| Kelvin Temp | 3000k |
| Color | Warm White |
| Pulse Start | Yes |
| CRI | 81 |
| Burning Position | Universal |
| CA Title 20 | Lawful for sale in California |
| RoHS Compliant | Yes |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |












