
Satco 5w T3.25 Miniature W2.1x9.5d Miniature Wedge base 28v Clear Bulb
Description
Satco 5w T3.25 Miniature W2.1x9.5d Miniature Wedge base 28v Clear Bulb
Features:- Watts: 5W
- Volts: 28V, Shape: T3.25
- Base: Mini Wedge, Ansi Base: W2.1x9.5d
- Finish: Clear, Lumens: 3L
- Rated Life: 1500 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 5W |
| Volts | 28V |
| Shape | T3.25 |
| Base | Mini Wedge |
| Ansi Base | W2.1x9.5d |
| Finish | Clear |
| Lumens | 3L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 1500 |
| Physical | |
| MOL | 1.06 |
| MOD | 0.41 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.09 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Satco 5w T3.25 Miniature W2.1x9.5d Miniature Wedge base 28v Clear Bulb
Description
Satco 5w T3.25 Miniature W2.1x9.5d Miniature Wedge base 28v Clear Bulb
Features:- Watts: 5W
- Volts: 28V, Shape: T3.25
- Base: Mini Wedge, Ansi Base: W2.1x9.5d
- Finish: Clear, Lumens: 3L
- Rated Life: 1500 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 5W |
| Volts | 28V |
| Shape | T3.25 |
| Base | Mini Wedge |
| Ansi Base | W2.1x9.5d |
| Finish | Clear |
| Lumens | 3L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 1500 |
| Physical | |
| MOL | 1.06 |
| MOD | 0.41 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.09 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 5w T3.25 Miniature W2.1x9.5d Miniature Wedge base 28v Clear Bulb
Features:- Watts: 5W
- Volts: 28V, Shape: T3.25
- Base: Mini Wedge, Ansi Base: W2.1x9.5d
- Finish: Clear, Lumens: 3L
- Rated Life: 1500 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 5W |
| Volts | 28V |
| Shape | T3.25 |
| Base | Mini Wedge |
| Ansi Base | W2.1x9.5d |
| Finish | Clear |
| Lumens | 3L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 1500 |
| Physical | |
| MOL | 1.06 |
| MOD | 0.41 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.09 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |














