✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Satco 7.02w T3 miniature SF6 DE Cap base 13.5v Clear Bulb
Description
Satco 7.02w T3 miniature SF6 DE Cap base 13.5v Clear Bulb
Features:- Watts: 7.02W
- Volts: 13.5V, Shape: T3
- Base: Double End Cap, Ansi Base: SF6
- Finish: Clear, Lumens: 4L
- Rated Life: 2000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 7.02W |
| Volts | 13.5V |
| Shape | T3 |
| Base | Double End Cap |
| Ansi Base | SF6 |
| Finish | Clear |
| Lumens | 4L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 2000 |
| Physical | |
| MOL | 1.75 |
| MOD | 0.38 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
$10.00
Satco 7.02w T3 miniature SF6 DE Cap base 13.5v Clear Bulb—
$10.00
Satco 7.02w T3 miniature SF6 DE Cap base 13.5v Clear Bulb
Description
Satco 7.02w T3 miniature SF6 DE Cap base 13.5v Clear Bulb
Features:- Watts: 7.02W
- Volts: 13.5V, Shape: T3
- Base: Double End Cap, Ansi Base: SF6
- Finish: Clear, Lumens: 4L
- Rated Life: 2000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 7.02W |
| Volts | 13.5V |
| Shape | T3 |
| Base | Double End Cap |
| Ansi Base | SF6 |
| Finish | Clear |
| Lumens | 4L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 2000 |
| Physical | |
| MOL | 1.75 |
| MOD | 0.38 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 7.02w T3 miniature SF6 DE Cap base 13.5v Clear Bulb
Features:- Watts: 7.02W
- Volts: 13.5V, Shape: T3
- Base: Double End Cap, Ansi Base: SF6
- Finish: Clear, Lumens: 4L
- Rated Life: 2000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 7.02W |
| Volts | 13.5V |
| Shape | T3 |
| Base | Double End Cap |
| Ansi Base | SF6 |
| Finish | Clear |
| Lumens | 4L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 2000 |
| Physical | |
| MOL | 1.75 |
| MOD | 0.38 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |





