
Satco 9w T5 miniature W2.1x9.5d Mini Wedge base 12v Clear Bulb
Description
Satco 9w T5 miniature W2.1x9.5d Mini Wedge base 12v Clear Bulb
Features:- Watts: 9W
- Volts: 12V, Shape: T5
- Base: Mini Wedge, Ansi Base: W2.1x9.5d
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 50 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 9W |
| Volts | 12V |
| Shape | T5 |
| Base | Mini Wedge |
| Ansi Base | W2.1x9.5d |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 50 |
| Physical | |
| MOL | 1.5 |
| MOD | 0.63 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.09 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Satco 9w T5 miniature W2.1x9.5d Mini Wedge base 12v Clear Bulb
Description
Satco 9w T5 miniature W2.1x9.5d Mini Wedge base 12v Clear Bulb
Features:- Watts: 9W
- Volts: 12V, Shape: T5
- Base: Mini Wedge, Ansi Base: W2.1x9.5d
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 50 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 9W |
| Volts | 12V |
| Shape | T5 |
| Base | Mini Wedge |
| Ansi Base | W2.1x9.5d |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 50 |
| Physical | |
| MOL | 1.5 |
| MOD | 0.63 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.09 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 9w T5 miniature W2.1x9.5d Mini Wedge base 12v Clear Bulb
Features:- Watts: 9W
- Volts: 12V, Shape: T5
- Base: Mini Wedge, Ansi Base: W2.1x9.5d
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 50 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 9W |
| Volts | 12V |
| Shape | T5 |
| Base | Mini Wedge |
| Ansi Base | W2.1x9.5d |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 50 |
| Physical | |
| MOL | 1.5 |
| MOD | 0.63 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.09 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |






















