
Satco S1907 13w T5 F13T5/WW Soft White 21 inch Preheat Fluorescent Tube Light
Description
S1907 13 watts T5 F13T5/WW Soft White 21 inch Preheat Fluorescent Tube Light
Specs
| Abbreviation Name | F13T5/WW |
| Base | G5 2-Pin |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Luminous Flux (LM) | 870 |
| Maximum Overall Length (in) | 21.00 |
| Rated Life (Hours) | 5000 |
| Shape | T5 |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $12.00
-70%$12.00
$3.60Satco S1907 13w T5 F13T5/WW Soft White 21 inch Preheat Fluorescent Tube Light
Description
S1907 13 watts T5 F13T5/WW Soft White 21 inch Preheat Fluorescent Tube Light
Specs
| Abbreviation Name | F13T5/WW |
| Base | G5 2-Pin |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Luminous Flux (LM) | 870 |
| Maximum Overall Length (in) | 21.00 |
| Rated Life (Hours) | 5000 |
| Shape | T5 |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
S1907 13 watts T5 F13T5/WW Soft White 21 inch Preheat Fluorescent Tube Light
Specs
| Abbreviation Name | F13T5/WW |
| Base | G5 2-Pin |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Luminous Flux (LM) | 870 |
| Maximum Overall Length (in) | 21.00 |
| Rated Life (Hours) | 5000 |
| Shape | T5 |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |














