
Satco S5881 200w Metal Halide HID Mogul extended base ED28 4200K
Description
Satco S5881 200w Metal Halide HID Mogul extended base ED28 4200K
Features:
- Uniform light distribution
- Superior performance
- High Efficiency
- Pulse Start
- Open Rated
Specs
| UPC | 045923058813 |
| Watts | 200 |
| Lamp Shape | ED28 |
| Base | Mogul Extended |
| ANSI Base | EX39 |
| ANSI Code | M136/O |
| Lamp Code | MP200/ED28 /PS /BU /4K |
| Finish | Clear |
| MOL In Inches | 8.31'' |
| MOD In Inches | 3.56'' |
| Average Rated Hours | 15000 |
| Initial Lumens | 20000 |
| Kelvin Temp | 4200 |
| Color | Cool White |
| Pulse Start | Yes |
| Open Rated | Yes |
| CRI | 65 |
| Burning Position | BU?15' |
| CA Title 20 | Lawful for sale in California |
| RoHS Compliant | Yes |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Satco S5881 200w Metal Halide HID Mogul extended base ED28 4200K
Description
Satco S5881 200w Metal Halide HID Mogul extended base ED28 4200K
Features:
- Uniform light distribution
- Superior performance
- High Efficiency
- Pulse Start
- Open Rated
Specs
| UPC | 045923058813 |
| Watts | 200 |
| Lamp Shape | ED28 |
| Base | Mogul Extended |
| ANSI Base | EX39 |
| ANSI Code | M136/O |
| Lamp Code | MP200/ED28 /PS /BU /4K |
| Finish | Clear |
| MOL In Inches | 8.31'' |
| MOD In Inches | 3.56'' |
| Average Rated Hours | 15000 |
| Initial Lumens | 20000 |
| Kelvin Temp | 4200 |
| Color | Cool White |
| Pulse Start | Yes |
| Open Rated | Yes |
| CRI | 65 |
| Burning Position | BU?15' |
| CA Title 20 | Lawful for sale in California |
| RoHS Compliant | Yes |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco S5881 200w Metal Halide HID Mogul extended base ED28 4200K
Features:
- Uniform light distribution
- Superior performance
- High Efficiency
- Pulse Start
- Open Rated
Specs
| UPC | 045923058813 |
| Watts | 200 |
| Lamp Shape | ED28 |
| Base | Mogul Extended |
| ANSI Base | EX39 |
| ANSI Code | M136/O |
| Lamp Code | MP200/ED28 /PS /BU /4K |
| Finish | Clear |
| MOL In Inches | 8.31'' |
| MOD In Inches | 3.56'' |
| Average Rated Hours | 15000 |
| Initial Lumens | 20000 |
| Kelvin Temp | 4200 |
| Color | Cool White |
| Pulse Start | Yes |
| Open Rated | Yes |
| CRI | 65 |
| Burning Position | BU?15' |
| CA Title 20 | Lawful for sale in California |
| RoHS Compliant | Yes |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |














