
Satco S6020 22W Quad Tube 2-Pin GX32D-2 Plug-In base 2800K fluorescent bulb
Description
Satco S6020 22W Quad Tube 2-Pin GX32D-2 Plug-In base 2800K fluorescent bulb
Shape: Quad Tube 2-Pin For Magnetic Ballasts Plug-In
Watts: 22W
Base: GX32D-2
Luminous Flux: 1200LM
Color Temperature: 2800K
Maximum Overall Length: 6 inch
Specs
| Abbreviation Name | FDL22LE/D/PLC 15mm |
| Base | GX32D-2 |
| Color Rendering Index (CRI) | 84 |
| Color Temperature (K) | 2800K |
| Diameter (in) | 0.625 |
| Luminous Flux (LM) | 1200 |
| Maximum Overall Length (in) | 6 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | T5 |
| Wattage (W) | 22W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
More Images


Satco S6020 22W Quad Tube 2-Pin GX32D-2 Plug-In base 2800K fluorescent bulb
Description
Satco S6020 22W Quad Tube 2-Pin GX32D-2 Plug-In base 2800K fluorescent bulb
Shape: Quad Tube 2-Pin For Magnetic Ballasts Plug-In
Watts: 22W
Base: GX32D-2
Luminous Flux: 1200LM
Color Temperature: 2800K
Maximum Overall Length: 6 inch
Specs
| Abbreviation Name | FDL22LE/D/PLC 15mm |
| Base | GX32D-2 |
| Color Rendering Index (CRI) | 84 |
| Color Temperature (K) | 2800K |
| Diameter (in) | 0.625 |
| Luminous Flux (LM) | 1200 |
| Maximum Overall Length (in) | 6 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | T5 |
| Wattage (W) | 22W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco S6020 22W Quad Tube 2-Pin GX32D-2 Plug-In base 2800K fluorescent bulb
Shape: Quad Tube 2-Pin For Magnetic Ballasts Plug-In
Watts: 22W
Base: GX32D-2
Luminous Flux: 1200LM
Color Temperature: 2800K
Maximum Overall Length: 6 inch
Specs
| Abbreviation Name | FDL22LE/D/PLC 15mm |
| Base | GX32D-2 |
| Color Rendering Index (CRI) | 84 |
| Color Temperature (K) | 2800K |
| Diameter (in) | 0.625 |
| Luminous Flux (LM) | 1200 |
| Maximum Overall Length (in) | 6 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | T5 |
| Wattage (W) | 22W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |























