✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Satco FC12T9 32w T9 12 inch 4100k Cool White G10Q Circline Fluorescent Light Bulb
Description
S6503 32 watts T9 12 inch 4100k Cool White FC12T9/CW/RS G10Q 4-pin base Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | FC12T9/CW/RS |
| Base | G10Q |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Cool White |
| Color Rendering Index (CRI) | 62 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Diameter (in) | 12.00 |
| Luminous Flux (LM) | 1925 |
| Maximum Overall Length (in) | 12.00 |
| Rated Life (Hours) | 15000 |
| Shape | Circline |
| Wattage (W) | 32W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
$16.00
Satco FC12T9 32w T9 12 inch 4100k Cool White G10Q Circline Fluorescent Light Bulb—
$16.00
More Images

Satco FC12T9 32w T9 12 inch 4100k Cool White G10Q Circline Fluorescent Light Bulb
Description
S6503 32 watts T9 12 inch 4100k Cool White FC12T9/CW/RS G10Q 4-pin base Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | FC12T9/CW/RS |
| Base | G10Q |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Cool White |
| Color Rendering Index (CRI) | 62 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Diameter (in) | 12.00 |
| Luminous Flux (LM) | 1925 |
| Maximum Overall Length (in) | 12.00 |
| Rated Life (Hours) | 15000 |
| Shape | Circline |
| Wattage (W) | 32W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
S6503 32 watts T9 12 inch 4100k Cool White FC12T9/CW/RS G10Q 4-pin base Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | FC12T9/CW/RS |
| Base | G10Q |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Cool White |
| Color Rendering Index (CRI) | 62 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Diameter (in) | 12.00 |
| Luminous Flux (LM) | 1925 |
| Maximum Overall Length (in) | 12.00 |
| Rated Life (Hours) | 15000 |
| Shape | Circline |
| Wattage (W) | 32W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |









