
Satco S6730 13W Quad Tube 4-Pin G24Q-1 Plug-In base 3000K fluorescent bulb
Description
Satco S6730 13W Quad Tube 4-Pin G24Q-1 Plug-In base 3000K fluorescent bulb
Shape: Quad Tube 4-Pin For Electronic & Dimming Ballasts Plug-In
Watts: 13W
Base: G24Q-1
Luminous Flux: 900LM
Color Temperature: 3000K
Maximum Overall Length: 5.2 inch
Specs
| Abbreviation Name | CF13DD/E/830 |
| Base | G24Q-1 |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Diameter (in) | 2 |
| Luminous Flux (LM) | 900 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.2 |
| Rated Life (Hours) | 12000 |
| Shape | T4 |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $23.00
-70%$23.00
$6.90Satco S6730 13W Quad Tube 4-Pin G24Q-1 Plug-In base 3000K fluorescent bulb
Description
Satco S6730 13W Quad Tube 4-Pin G24Q-1 Plug-In base 3000K fluorescent bulb
Shape: Quad Tube 4-Pin For Electronic & Dimming Ballasts Plug-In
Watts: 13W
Base: G24Q-1
Luminous Flux: 900LM
Color Temperature: 3000K
Maximum Overall Length: 5.2 inch
Specs
| Abbreviation Name | CF13DD/E/830 |
| Base | G24Q-1 |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Diameter (in) | 2 |
| Luminous Flux (LM) | 900 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.2 |
| Rated Life (Hours) | 12000 |
| Shape | T4 |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco S6730 13W Quad Tube 4-Pin G24Q-1 Plug-In base 3000K fluorescent bulb
Shape: Quad Tube 4-Pin For Electronic & Dimming Ballasts Plug-In
Watts: 13W
Base: G24Q-1
Luminous Flux: 900LM
Color Temperature: 3000K
Maximum Overall Length: 5.2 inch
Specs
| Abbreviation Name | CF13DD/E/830 |
| Base | G24Q-1 |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Diameter (in) | 2 |
| Luminous Flux (LM) | 900 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.2 |
| Rated Life (Hours) | 12000 |
| Shape | T4 |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |














