
Satco S7272 13W T2 Ultra Mini Specialty Spirals Screw-In Green fluorescent bulb
Description
Satco S7272 13W T2 Ultra Mini Specialty Spirals Screw-In fluorescent bulb
Shape: T2 Ultra Mini Specialty Spirals
Watts: 13W
Base: E26 Medium Screw
Green CFL Bulb
Maximum Overall Length: 4.13 inch
Specs
| Abbreviation Name | 13T2/Green |
| Base | E26 Medium Screw |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Diameter (in) | 1.81 |
| Incandescent Equivalent (W) | 60W |
| Maximum Overall Length (in) | 4.13 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Mini Twist |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $15.00
-70%$15.00
$4.50Satco S7272 13W T2 Ultra Mini Specialty Spirals Screw-In Green fluorescent bulb
Description
Satco S7272 13W T2 Ultra Mini Specialty Spirals Screw-In fluorescent bulb
Shape: T2 Ultra Mini Specialty Spirals
Watts: 13W
Base: E26 Medium Screw
Green CFL Bulb
Maximum Overall Length: 4.13 inch
Specs
| Abbreviation Name | 13T2/Green |
| Base | E26 Medium Screw |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Diameter (in) | 1.81 |
| Incandescent Equivalent (W) | 60W |
| Maximum Overall Length (in) | 4.13 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Mini Twist |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco S7272 13W T2 Ultra Mini Specialty Spirals Screw-In fluorescent bulb
Shape: T2 Ultra Mini Specialty Spirals
Watts: 13W
Base: E26 Medium Screw
Green CFL Bulb
Maximum Overall Length: 4.13 inch
Specs
| Abbreviation Name | 13T2/Green |
| Base | E26 Medium Screw |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Diameter (in) | 1.81 |
| Incandescent Equivalent (W) | 60W |
| Maximum Overall Length (in) | 4.13 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Mini Twist |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |














