
Satco S7286 9W A-Shape Screw-In 5000K fluorescent bulb
Description
Satco S7286 9W A-Shape Screw-In 5000K fluorescent bulb
Shape: A-Shape
Watts: 9W
Base: E26 Medium Screw
Luminous Flux: 450LM
Color Temperature: 5000K
Maximum Overall Length: 4.61 inch
Specs
| Abbreviation Name | 9A19/50 |
| Base | E26 Medium Screw |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 5000K |
| Diameter (in) | 2.44 |
| Incandescent Equivalent (W) | 40W |
| Luminous Flux (LM) | 450 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.61 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | A19 |
| Wattage (W) | 9W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $16.00
-70%$16.00
$4.80Satco S7286 9W A-Shape Screw-In 5000K fluorescent bulb
Description
Satco S7286 9W A-Shape Screw-In 5000K fluorescent bulb
Shape: A-Shape
Watts: 9W
Base: E26 Medium Screw
Luminous Flux: 450LM
Color Temperature: 5000K
Maximum Overall Length: 4.61 inch
Specs
| Abbreviation Name | 9A19/50 |
| Base | E26 Medium Screw |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 5000K |
| Diameter (in) | 2.44 |
| Incandescent Equivalent (W) | 40W |
| Luminous Flux (LM) | 450 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.61 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | A19 |
| Wattage (W) | 9W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco S7286 9W A-Shape Screw-In 5000K fluorescent bulb
Shape: A-Shape
Watts: 9W
Base: E26 Medium Screw
Luminous Flux: 450LM
Color Temperature: 5000K
Maximum Overall Length: 4.61 inch
Specs
| Abbreviation Name | 9A19/50 |
| Base | E26 Medium Screw |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 5000K |
| Diameter (in) | 2.44 |
| Incandescent Equivalent (W) | 40W |
| Luminous Flux (LM) | 450 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.61 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | A19 |
| Wattage (W) | 9W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |




















