
Satco S7292 15W A-Shape Screw-In 4100K fluorescent bulb
Description
Satco S7292 15W A-Shape Screw-In 4100K fluorescent bulb
Shape: A-Shape
Watts: 15W
Base: E26 Medium Screw
Luminous Flux: 800LM
Color Temperature: 4100K
Maximum Overall Length: 5.39 inch
Specs
| Abbreviation Name | 15A19/41 |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Diameter (in) | 2.64 |
| Incandescent Equivalent (W) | 60W |
| Luminous Flux (LM) | 800 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.39 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | A19 |
| Wattage (W) | 15W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $19.00
-70%$19.00
$5.70Satco S7292 15W A-Shape Screw-In 4100K fluorescent bulb
Description
Satco S7292 15W A-Shape Screw-In 4100K fluorescent bulb
Shape: A-Shape
Watts: 15W
Base: E26 Medium Screw
Luminous Flux: 800LM
Color Temperature: 4100K
Maximum Overall Length: 5.39 inch
Specs
| Abbreviation Name | 15A19/41 |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Diameter (in) | 2.64 |
| Incandescent Equivalent (W) | 60W |
| Luminous Flux (LM) | 800 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.39 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | A19 |
| Wattage (W) | 15W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco S7292 15W A-Shape Screw-In 4100K fluorescent bulb
Shape: A-Shape
Watts: 15W
Base: E26 Medium Screw
Luminous Flux: 800LM
Color Temperature: 4100K
Maximum Overall Length: 5.39 inch
Specs
| Abbreviation Name | 15A19/41 |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Diameter (in) | 2.64 |
| Incandescent Equivalent (W) | 60W |
| Luminous Flux (LM) | 800 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.39 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | A19 |
| Wattage (W) | 15W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |














