
Satco S7364 13W T2 Ultra Mini Spiral E12 Candelabra base 2700K fluorescent bulb
Description
Satco S7364 13W T2 Ultra Mini Spiral E12 Candelabra base 2700K fluorescent bulb
Shape: T2 Ultra Mini Spiral Light Bulb
Watts: 13W
Base: E12 Candelabra Screw
Luminous Flux: 800LM
Color Temperature: 2700K
Maximum Overall Length: 4.13 inch
Specs
| Abbreviation Name | 13T2C/27 |
| Base | E12 Candelabra Screw |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 1.81 |
| Incandescent Equivalent (W) | 60W |
| Luminous Flux (LM) | 800 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.13 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Mini Twist |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $10.00
-70%$10.00
$3.00Satco S7364 13W T2 Ultra Mini Spiral E12 Candelabra base 2700K fluorescent bulb
Description
Satco S7364 13W T2 Ultra Mini Spiral E12 Candelabra base 2700K fluorescent bulb
Shape: T2 Ultra Mini Spiral Light Bulb
Watts: 13W
Base: E12 Candelabra Screw
Luminous Flux: 800LM
Color Temperature: 2700K
Maximum Overall Length: 4.13 inch
Specs
| Abbreviation Name | 13T2C/27 |
| Base | E12 Candelabra Screw |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 1.81 |
| Incandescent Equivalent (W) | 60W |
| Luminous Flux (LM) | 800 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.13 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Mini Twist |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco S7364 13W T2 Ultra Mini Spiral E12 Candelabra base 2700K fluorescent bulb
Shape: T2 Ultra Mini Spiral Light Bulb
Watts: 13W
Base: E12 Candelabra Screw
Luminous Flux: 800LM
Color Temperature: 2700K
Maximum Overall Length: 4.13 inch
Specs
| Abbreviation Name | 13T2C/27 |
| Base | E12 Candelabra Screw |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 1.81 |
| Incandescent Equivalent (W) | 60W |
| Luminous Flux (LM) | 800 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.13 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Mini Twist |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |














